Zespół - Pracownia Teatralna

Justyna Godlewska-Kruczkowska


Pasja, temperament, uśmiech. Aktorka, logopeda, pedagog. Ponad 20 lat na scenie i 60 ról (o szerokim wachlarzu charakterów i osobowości) w spektaklach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Juror konkursów recytatorskich i teatralnych. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakle „Emocjałki” i „Kochanka”). Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury. Odpowiada za program edukacyjny i artystyczny Pracowni oraz prowadzi warsztaty teatralne.

Paweł Żuk

 


Człowiek kultury, organizacji nie tylko samo…, ale i pozarządowych, pomysłodawca, projektodawca, współorganizator. Świetnie porusza się w meandrach marketingu, o którym wciąż kupuje książki, których nie ma czasu czytać. O reklamie w sieci wie już chyba wszystko, chociaż sam uważa, że nie wie nic. W ciągłym ruchu i działaniu. Menedżer kultury, który nigdy nie odmawia pomocy i nie boi się wyzwań. Również artystycznych. Odpowiada za organizację, administrację, finanse i marketing Pracowni.

Karolina Mazurek

 


Aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Od dziecka uczestniczyła w spektaklach realizowanych na Sali Kongresowej w Warszawie oraz na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Podczas studiów uczestniczyła w festiwalach teatralnych we Wrocławiu, Wałbrzychu i w Białymstoku. Uczestniczka warsztatów dubbingowych, filmowych oraz ze śpiewu białego. Ma doświadczenie w realizacjach scenicznych, dubbingowych i filmowych. Bierze udział w licznych projektach teatralnych, m.in. uczestniczyła w spektaklu realizowanym przez Ośrodek Kultury w Knyszynie „Dziady. Lament pogranicza”. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakl „Przygody (z) Pozytywki”). Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Oskar Lasota


Dyplomowany aktor, performer, lalkarz. Sam nazywa się prowokatorem kultury, nieustannie dba o higienę własnych myśli i nakłania do tego innych. Na swoim koncie prócz autorskich spektakli ma również role teatralne, serialowe i filmowe (nie tylko w Polsce, ale również w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najwyższe osiągnięcia artystyczne, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Podczas autorskich zajęć w Pracowni Teatralnej bazuje na improwizacji i ćwiczeniach, które pomagają uczestnikom dostrzec własne, wewnętrzne piękno, niezależnie od wieku.

 

Anton Ilyin

 


Od lat związany z Teatrem Lalek w Grodnie, który rozwinął w nim pasję do teatru. Reżyser, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Od dzieciństwa uczestnik festiwali teatralnych, m.in.  Festiwal Teatralny WIGRASZEK. W trakcie studiów brał udział w licznych eventach teatralnych w Warszawie i Białymstoku. Współpracował z twórcami z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski, m.in. z Olegiem Żugżdą i Igorem Kazakovem. Podczas studiów realizował teksty twórców klasycznych i współczesnych. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakl „Granica”). Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.