Malika - Pracownia Teatralna

Malika Tomkiel


Mówienie o sobie to ponoć najtrudniejsze zadanie. Zgłaszam obecność. Żyję, piszę, redaguję książki i uczę piękna zawartego w jodze. Czasem się zastanawiam, czy żyję z pisania, czy piszę, by żyć. W kawiarni szeptali, że od wielu lat jestem dziennikarką związaną z kulturą i społeczeństwem, która nie boi się poruszać tematów związanych ze świadomością. W roku 2021 wydałam swoją debiutancką książkę pt. „Biel Kości”, która w szczery sposób opowiada o realiach zaburzeń odżywiania i przeplata w sobie różne formy literackie – wywiad, dziennik czy poezję.

Życiowe ścieżki przeniosły mnie na karty magazynów „Freshmag”, „Slow”, „Vege”, „Epea” czy „Lśnienie”, „Zwierciadło” a okazjonalnie moje słowa przybierają radiowy charakter. Zakładam, że w afekcie oparów kawy, tej świeżo mielonej, stałam się założycielką ogólnopolskiego wydawnictwa prasowego, a tym samym redaktorką naczelną magazynu „Kraft”, który przez wiele lat obecny był na polskim rynku. I o. Kto wie, dokąd zaprowadzi mnie ważenie słów? Bycie cyfrową maszynistką i życiową joginką? Trzeba iść, gdy wołają.

Warsztaty kreatywnego pisania „Wyszło z szuflady”


Twórz, pisz, poznaj siebie

A gdyby tak przestać? Przestać myśleć, co byłoby gdyby…

Może tak skończyć z traktowaniem własnej twórczości, jak odświętnej kolekcji złotych łyżeczek? Nie strzepuj z niej kurzu tylko wtedy, gdy przyjeżdżają z wizytą, by wyjąć je na moment, obejrzeć i włożyć znów do kredensu. Dość tego. Podaruj sobie warsztaty kreatywnego pisania, które dadzą Ci ogrom inspiracji i nowych umiejętności.

Słowa mają moc – tego się trzymajmy.

Możesz otworzyć się, wyrażać własne myśli i lepiej zrozumieć siebie za pomocą słowa pisanego. Właśnie dlatego przygotowałam wyjątkowe warsztaty dla każdego kto:
– chce rozpocząć swoją przygodę z pisaniem (nie musisz mieć doświadczenia, wystarczą dobre chęci! A może warsztat rozbudzi w Tobie nową pasję?)
– pisze i chce rozwijać się w swojej twórczości. Jesteś po lub przed debiutem?
Znakomicie.

Podczas warsztatów podzielę się swoją wieloletnią wiedzą o tym, jak i gdzie wydawać, jak wygląda proces wydawniczy w Polce i jakie kroki trzeba przejść, by stać się autorem własnej publikacji.

Podczas warsztatów:

  • odnajdziesz własny styl pisarski. Pamiętaj, że każdy z nas ma swój wyjątkowy charakter. Ma własny język, interesuje go odmienna tematyka (np. kultura, społeczeństwo, ekologia, tematy polityczne) i przelewa na papier inne emocje. Wydobędziemy to,
  • w kilka miesięcy stworzysz własne, autorskie teksty, którymi będziemy się dzielić w atmosferze wzajemnego szacunku i wsparcia, a wszystko to w kameralnej grupie,
  • poznasz bardzo wiele inspiracji np. książkowych, dziennikarskich, ćwiczeń rozwijających kreatywne pisanie, plastykę i wrażliwość na nasz język. Wszystko to sprzyjać będzie podejmowaniu kolejnych prób samodzielnej twórczości bądź krytycznego myślenia,
  • od podszewki dowiesz się jak funkcjonuje rynek wydawniczy i wspólnie poszukamy konkursów literackich,
  • felieton, wywiad, artykuł prasowy, opowiadanie? Zanurzymy się w odmętach każdego z tych gatunków,
  • nie obca nam będzie również poezja. Nic nas nie ogranicza. Piszmy poezję, piszmy monologi, zbudujmy barwnych bohaterów, a wszystko po to by bawić się słowem i wyrażać emocje!

A więc? Słowo? „Wyszło z szuflady” i niech nigdy nie wróci!

Termin: spotykamy się w każdy piątek w godz. 17:00-18:30

Koszt: opłata wynosi 50 zł za spotkanie

Dołącz do Maliki

6 + 9 =