Body Ballet - Pracownia Teatralna

BODY BALLET

Po co zaczynać zajęcia baletowe w późniejszym wieku?

Balet nie tylko przynosi korzyści Twojemu ciału, ale  również wspaniale oddziaływuje na Twoją duszę. Balet jest sztuką, ale wymaga dużego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia przy drążku wzmacniają mięśnie, wytrzymałość, elastyczność i równowagę. Twoja sylwetka z dnia na dzień staje się piękniejsza, a Ty czujesz się lżejsza i zaczynasz poruszać się z gracją. 

Może jesteś kimś, kto jako dziecko chodził na lekcje baletu, ale było to wieki temu. A może nigdy wcześniej nie próbowałaś baletu? Body Ballet to program skierowany dla osób dorosłych bez doświadczenia tanecznego i bardzo popularny w całej Europie.

 

Lżejsza wersja ćwiczeń, połączona z elementami pilatesu jest doskonała dla każdego, kto chciałby spróbować tańca klasycznego, niezależnie od wieku. Nie rywalizując z nikim, możesz skupić się na nowym wyzwaniu jakie przynosi balet i poprawić swoją kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Ponieważ balet jest wystarczająco skomplikowany, trzeba się na nim nieźle skoncentrować, a to oznacza, że twój mózg automatycznie przełącza się na inny kanał, sprawiając, że zapomnisz o wszystkich zmartwieniach. Trzeba pamiętać kroki, trzymać się rytmu i jednocześnie utrzymywać postawę ciała. Robiąc to wszystko, nie będziesz już mieć w głowie miejsca na myślenie o czymkolwiek innym. 

Bez względu na to, co dzieje się w Twoim codziennym życiu, wszystko znika od momentu wejścia na salę.

INSTRUKTOR

 

 

Aleksandra Bilgic

Urodzona w Polsce, w mieście Chełm (woj. lubelskie). Po ukończeniu wyższych studiów magisterskich na wydziale filologii germańskiej wyjechała do Irlandii, gdzie pracowała jako tancerka (taniec współczesny, neo-klasyczny) w Niezależnym Teatrze Tańca Współczesnego pod dyrekcją Veroniki Sardiko, występując w teatrach w Irlandii oraz w teatralnych tour po Europie (Portugalia, Szwajcaria) w latach 2015-2019.

W 2020 przeprowadziła się do Estonii gdzie pracowała jako nauczyciel baletu, choreograf i trener w klubach gimnastyki artystycznej  oraz akrobatyki (Reprezentacja Estonii). Prowadziła własne studio tańca scenicznego i aktorstwa dla dzieci oraz dorosłych w Tallinie. Zakończyła letnie kursy w Narodowej Operze Estonii (2018, 2019, 2021). Ukończyła program 4 klasy baletowej po metodyce Vaganova w Akademii Baletu Mariny Chirkovey w Tallinie. Pobierała lekcje i uczestniczyła w warsztatach u baletmistrzów: Sergiej Upkin (Narodowa Opera Estonii), Viki Bromberg Psihoyos (New York City Ballet), Marina Chirkova (Teatr Maryjski, ex prima balerina Narodowej Opery Estonii), Fabrice Edelmann (technika Nacho Duato), Joan Kunsch (Nutmeg Ballet), Andrey Ostapenko (Ballet Moskva), Sharon Vandermerve (Johannesburg), Martin Lindinger (Scottish Ballet), Susan Jaffe (American Ballet Theater).

Występowała w spektaklach tanecznych (The Watchmaker, Cindirella Dreamland), w programie telewizyjnym (Ireland’s Got Talent), filmach krótkometrażowych, uczestniczka warsztatów z reżyserami teatralnymi Micheal Keegan-Dolan (Irlandia), Sergej Fedotov (Rosja), uczestniczka kursów aktorstwa u Aleksandra Iwaszkiewicza i Dmitra Kosyakova (Rosyjski Teatr Estonii). Zakończyła kurs trenerski w Związku Gimnastyki Estonii. 

10 lat doświadczenia scenicznego, a od 2 lat nieprzerwanie nauczyciel baletu, tańca i gimnastyki artystycznej.

Termin zajęć: wtorki, godz. 19:00

Dołącz do nas! Zrób coś dla siebie!