Warsztaty teatralne - Pracownia Teatralna

Warsztaty teatralne


 

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie,
gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być,
jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.”
Tove Jansson


Zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Nasza młoda, profesjonalna, utalentowana kadra przeprowadzi Cię przez meandry współczesnego teatru! Zapewniamy warsztat z kultury żywego słowa, czyli poprawnej dykcji i artykulacji, emisji głosu, piosenki ludowej i aktorskiej, interpretacji wiersza i prozy, scen dialogowych, zadań aktorskich, improwizacji oraz tańca, ruchu i świadomości ciała.

Pracownia Teatralna gwarantuje możliwość spotkania z nietuzinkowymi ludźmi kultury i sztuki oraz odbycia kursów masterclass. W twórczej i życzliwej atmosferze pomagamy rozwijać skrzydła artystycznym pasjom i zainteresowaniom. Jesteśmy jedynym miejscem w Białymstoku, które kompleksowo i wszechstronnie zajmuje się edukacją teatralną.

Dlaczego nasze warsztaty teatralne są wyjątkowe?

Dlaczego to właśnie z nami warto realizować swoje artystyczne pasje i zainteresowania?

Dlatego że:

 • kompleksowo łączymy różne dziedziny sztuki ( teatr, taniec, śpiew, ruch, drama, plastyka)
 • indywidualnie dostosowujemy metody pracy i program do potrzeb każdej grupy oraz każdego uczestnika zajęć
 • skutecznie łączymy tradycję z nowoczesnością, pracując zawsze na wartościowych  tekstach najlepszych twórców literatury i dramaturgii
 • korzystając ze środków i technik teatralnych bawiąc uczymy
 • zajęcia odbywają się w naszej niezwykłej, pięknej, wyjątkowo klimatycznej kamienicy w centrum miasta
 • jesteśmy profesjonalnymi, czynnymi artystami teatru, ciągle rozwijającymi swoje umiejętności zawodowe i pedagogiczne
 • uwielbiamy się śmiać
 • gwarantujemy rodzinną, serdeczną atmosferę
 • stawiamy na radość, wolność, kreatywność, pewność siebie, odwagę, współpracę
 • nasi słuchacze zdobywają indeksy do wymarzonych uczelni artystycznych.

Interesujesz się teatrem?
Masz nieograniczoną wyobraźnię, dużą wrażliwość i niezliczoną ilość energii?
A może potrzebujesz skutecznie powalczyć z tremą i nieśmiałością?
Albo po prostu chcesz dobrze się bawić i spędzić twórczo czas?

 


 

Uwaga! Uwaga!

Nabór trwa cały rok!
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.
Nie zwlekaj! Rozpocznij z nami swoją teatralną przygodę!

Liczba miejsc ograniczona.

Dołącz do nas!
Projektuj teatr!

Szkraby (4-8 lat)


Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. zajęcia odbywają się w każdą sobotę.

Dzieci poznają świat teatru: rodzaje, charakterystyczne cechy, tworzą elementy scenografii, kostiumów, lalki. ćwiczą właściwą postawę, koordynację, umiejętności motoryczne i ruchowe, wokalne, dykcyjne i artykulacyjne oraz współpracy w grupie. Korzystając z technik i środków teatralnych (między innymi: drama, improwizacja, recytacja, pantomima) uczą się rozpoznawać i nazywać emocje oraz panować nad nimi. Ćwiczą pamięć i skupienie. Bawiąc się uczą, rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Nawiązują przyjaźnie. Warsztaty zakończone są pokazem.

Spotykamy się:

 • w soboty w trzech grupach:
  Szkraby A — 9:30 – 10:30
  Szkraby B
  10:45 – 11:45
  Szkraby C 12:00 – 13:00 

Koszt zajęć to 200 zł miesięcznie.

Milusińscy (9-13 lat)


Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 12:30 – 14:30. 

Uczestnicy poznają świat teatru: rodzaje, charakterystyczne cechy, pojęcia. tworzą elementy scenografii, kostiumów, lalek. ćwiczą właściwą postawę, świadomość ciała, koordynację ruchową, umiejętności wokalne, dykcyjne i artykulacyjne oraz współpracę w grupie. Korzystając z technik i środków teatralnych (między innymi: drama, improwizacja, recytacja, pantomima) uczą się okazywania i kontrolowania emocji oraz uczuć, panowania nad nimi. ćwiczą pamięć i skupienie. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Nawiązują przyjaźnie. Budują wiarę we własne możliwości i odwagę podczas wystąpień publicznych. Warsztaty zakończone są pokazem.

Spotykamy się w soboty od 13:30 do 15:30.

Koszt zajęć to 380 zł miesięcznie.

 

Buntownicy (14-18 lat)


Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 17.00-19.00

Uczestnicy poznają świat teatru: rodzaje, charakterystyczne cechy, pojęcia. Tworzą elementy scenografii, kostiumów, lalki. Ćwiczą właściwą postawę, świadomość ciała, koordynację ruchową, umiejętności wokalne, dykcyjne i artykulacyjne oraz współpracy w grupie. Korzystając z technik i środków teatralnych (między innymi: drama, improwizacja, recytacja, pantomima) uczą się okazywania i kontrolowania emocji oraz uczuć, panowania nad nimi. Ćwiczą pamięć i skupienie. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Ćwiczą interpretację wiersza i prozy, sceny aktorskie i dialogowe, piosenkę aktorską. Otrzymują niezbędną wiedzę na temat wymogów egzaminów wstępnych do szkół teatralnych. Budują wiarę we własne możliwości i odwagę podczas wystąpień publicznych. Nawiązują przyjaźnie. Warsztaty zakończone są pokazem.

Spotykamy się:

 • we wtorki od 17:00 do 19:00
 • w czwartki od 17:00 do 19:00

Koszt zajęć to 450 zł miesięcznie.

Doświadczeni (19+)


Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 17.00–19.00

Oferta skierowana jest do osób dorosłych, które interesują się teatrem, pragną śpiewać, tańczyć, wystąpić na scenie w spektaklu; chcą poznać kulisy i praktyki pracy aktora, pokonać tremę, mówić głośniej i wyraźniej, a przede wszystkim świetnie się bawić, spotkać niesamowitych wrażliwców, którzy tak jak oni kochają dobrą literaturę, poezję, piosenkę aktorską.

Na zajęciach uczestnicy będą wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat sztuki, ćwiczyć dykcję, pracować ciałem nad poprawą kondycji i plastyki ruchu, interpretować wiersze i prozę, ćwiczyć umiejętności wokalne oraz pamięciowe; świetnie się bawić, wzruszać, poznawać wyjątkowych ludzi, pić wyśmienitą kawę. Warsztaty zakończone są pokazem.Dołącz do nas. Spełniaj marzenia. Wiek nie ma znaczenia. A doświadczenie życiowe bardzo przydaje się na teatralnej scenie. 

Spotykamy się w poniedziałki od 17:00 do 19:00.

Koszt zajęć to 400 zł miesięcznie.