Zespół - Pracownia Teatralna

Justyna Godlewska-Kruczkowska


Pasja, temperament, uśmiech. Aktorka, logopeda, pedagog. Ponad 20 lat na scenie i 60 ról (o szerokim wachlarzu charakterów i osobowości) w spektaklach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Juror konkursów recytatorskich i teatralnych. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakle „Emocjałki” i „Kochanka”). Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury. Odpowiada za program edukacyjny i artystyczny Pracowni oraz prowadzi warsztaty teatralne.

Paweł Żuk

 


Człowiek kultury, organizacji nie tylko samo…, ale i pozarządowych, pomysłodawca, projektodawca, współorganizator. Świetnie porusza się w meandrach marketingu, o którym wciąż kupuje książki, których nie ma czasu czytać. O reklamie w sieci wie już chyba wszystko, chociaż sam uważa, że nie wie nic. W ciągłym ruchu i działaniu. Menedżer kultury, który nigdy nie odmawia pomocy i nie boi się wyzwań. Również artystycznych. Odpowiada za organizację, administrację, finanse i marketing Pracowni.

Karolina Mazurek

 


Aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Od dziecka uczestniczyła w spektaklach realizowanych na Sali Kongresowej w Warszawie oraz na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Podczas studiów uczestniczyła w festiwalach teatralnych we Wrocławiu, Wałbrzychu i w Białymstoku. Uczestniczka warsztatów dubbingowych, filmowych oraz ze śpiewu białego. Ma doświadczenie w realizacjach scenicznych, dubbingowych i filmowych. Bierze udział w licznych projektach teatralnych, m.in. uczestniczyła w spektaklu realizowanym przez Ośrodek Kultury w Knyszynie „Dziady. Lament pogranicza”. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakl „Przygody (z) Pozytywki”). Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Anton Ilyin

 


Od lat związany z Teatrem Lalek w Grodnie, który rozwinął w nim pasję do teatru. Reżyser, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Od dzieciństwa uczestnik festiwali teatralnych, m.in.  Festiwal Teatralny WIGRASZEK. W trakcie studiów brał udział w licznych eventach teatralnych w Warszawie i Białymstoku. Współpracował z twórcami z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski, m.in. z Olegiem Żugżdą i Igorem Kazakovem. Podczas studiów realizował teksty twórców klasycznych i współczesnych. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakl „Granica”). Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

 

Oskar Lasota


Dyplomowany aktor, performer, lalkarz. Sam nazywa się prowokatorem kultury, nieustannie dba o higienę własnych myśli i nakłania do tego innych. Na swoim koncie prócz autorskich spektakli ma również role teatralne, serialowe i filmowe (nie tylko w Polsce, ale również w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najwyższe osiągnięcia artystyczne, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Podczas autorskich zajęć w Pracowni Teatralnej bazuje na improwizacji i ćwiczeniach, które pomagają uczestnikom dostrzec własne, wewnętrzne piękno, niezależnie od wieku.

 

Julia Kuzyka


Wokalistka, aktorka teatru muzycznego. Absolwentka Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (klasa śpiewu Marcina Ozgi), studentka filologii polskiej. Od lat jeździ na warsztaty wokalne, kształcąc się w zakresie emisji głosu i uczestnicząc w szkoleniach trenerskich (m.in. organizowanych przez Voice Progress oraz szkoleniach z techniki Vocal Balance). Laureatka konkursów wokalnych. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku (stypendium „Młodzi Twórcy”). W 2022 roku wydaje swój pierwszy autorski album pt. „blue memories”. Prowadzi zarówno grupowe warsztaty z emisji głosu, jak i indywidualne zajęcia wokalne.

Aleksandra Bilgic


Po ukończeniu wyższych studiów magisterskich na wydziale filologii germańskiej wyjechała do Irlandii, gdzie pracowała jako tancerka (taniec współczesny, neo-klasyczny) w Niezależnym Teatrze Tańca Współczesnego pod dyrekcją Veroniki Sardiko, występując w teatrach w Irlandii oraz w teatralnych tour po Europie (Portugalia, Szwajcaria) w latach 2015-2019. W 2020 przeprowadziła się do Estonii gdzie pracowała jako nauczyciel baletu, choreograf i trener w klubach gimnastyki artystycznej  oraz akrobatyki (Reprezentacja Estonii). Prowadziła własne studio tańca scenicznego i aktorstwa dla dzieci oraz dorosłych w Tallinie. 10 lat doświadczenia scenicznego, a od 2 lat nieprzerwanie nauczyciel baletu, tańca i gimnastyki artystycznej.