Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Doroty Radomskiej - Pracownia Teatralna

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Doroty Radomskiej 

O Konkursie

Fundacja Pracowania Teatralna ma zaszczyt zaprosić miłośników sztuki żywego słowa do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Doroty Radomskiej. Konkurs, odbywający się w dniach 22-24 marca 2024 r. w Białymstoku, jest otwarty dla młodzieży od 16 roku życia oraz dorosłych amatorów.

Dwa Turnieje
Konkurs składa się z dwóch turniejów:
1. Turniej Recytatorski: Prezentacja dwóch fragmentów lub całości utworów literatury polskiej i światowej (poezja lub proza). Czas prezentacji: max 7 minut.
2. Turniej Piosenki: Wymagane są dwa utwory, spełniające jeden z warunków: autorstwo uczestnika, autorska muzyka, autorska aranżacja. Czas prezentacji: max 12 minut.

Zgłoszenia i Akredytacje
Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca 2024 r. przez wypełnienie Formularza zgłoszeniowego, który zostanie udostępniony w osobnym komunikacie. Liczba uczestników jest ograniczona, a warunkiem udziału jest wpłacenie akredytacji.

Opłaty
Do wyboru dwie opcje:
– Tutejsza – 170 zł
– Zza Buga – 320 zł

Opcja „Tutejsza” obejmuje koszty udziału w konkursie i wydarzeniach towarzyszących, materiały konkursowe oraz wyżywienie.

Opcja „ZZa Buga” obejmuje również koszty dwóch noclegów w dniach 22-24 marca 2024 r.

Nagrody
Jury konkursowe oceni prezentacje w obu turniejach i przyzna nagrody. Szczególnie wyróżniony zostanie uczestnik, który zaprezentuje utwór dramatyczny w ramach turnieju recytatorskiego. Szczegóły dotyczące puli nagród zostaną ogłoszone w osobnym komunikacie.

Warunki Uczestnictwa
Uczestnicy wyrażają zgodę na utrwalanie i publikowanie swojego wizerunku. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie https://pracowniateatralna.pl.

Kontakt
Koordynatorem konkursu jest Tomasz Buczkowicz.

Kontakt: tel. 783 566 002, e-mail: t.buczkowicz@gmail.com.

 
 
 
Patronka konkursu – Dorota Radomska
 
Dorota Radomska była artystką totalną.
 
Obdarzona nietuzinkową urodą i wyjątkową wrażliwością, wzruszała i bawiła widzów przez prawie trzy długie dekady. Jej domeną stały się role wielkich dramatycznych bohaterek. Dość wymienić Panią Betterton ze „Stworzeń Scenicznych” April De Angelis, Helenę Dulską z „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, Małgorzatę z „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa czy Ałłę z „Gąski” Nikolaja Kolady. W kabaretach wyjątkowo udanie wcielała się w postać Hanki Ordonówny.
 
Hipnotyzowała i zachwycała wierne rzesze widzów, nie tylko na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, ale również w Operze i Filharmonii Podlaskiej, w musicalu „Korczak” czy „Skrzypek na dachu”. Była bardzo wyczulona na jakość słowa, sens i przesłanie tworzonych spektakli, wyjątkowo pracowita i pokorna wobec sztuki, stanowiła wzór do naśladowania dla młodych teatralnych adeptów.
 
 Odeszła w wieku pięćdziesięciu lat, 8 września 2016 roku, pozostawiając trudną do wypełnienia, w świecie kultury naszego miasta i regionu, lukę.
 
Z tego powodu zachęcamy, aby w Waszych propozycjach konkursowych znalazły się fragmenty utworów scenicznych – pisanych prozą lub wierszem.

Termin konkursu: 22-24 marca 2024 r. 

Dołącz do nas! Formularz rejestracyjny oraz regulamin poniżej.

PARTNER STRATEGICZNY