Szkraby balet (5-8) lat - Pracownia Teatralna

SZKRABY BALET

(5-8 lat)

Im wcześniej zapiszesz dziecko na zajęcia ruchowe, tym szybciej i łatwiej wypracuje ono swoją koordynację. Jest ona kluczową i niezbędną umiejętnością do dalszego rozwoju motorycznego, spotrowego, tanecznego. Koordynacja doskonale wpływa na zwinność, zgrabność i elastyczność rozwijającego się i rosnącego dziecka.
Program naszych zajęć oparty jest na technikach i środkach baletu oraz tańca klasycznego. Dostosowujemy go do indywidualncyh potrzeb oraz wieku uczestników. Podczas zajęć dzieci nauczą się właściwej postawy ciała, skoordynowanej pracy rąk i głowy, a także ekspresji ruchu scenicznego. Dodatkowym atutem będzie praca nad wyrażaniem emocji i panowaniem nad nimi. Możesz być pewny, że Twoje dziecko pozbędzie się nadmiernej dawki energii i w domu będzie spokojniejsze i zrelaksowane.
Na balecie dla Szkrabów dzieci będą się rozciągać, a także uczyć choreografii. Dzięki temu poprawią swoją sylwetkę, postawę oraz kondycję. Balet dla Szkrabów to najlepszy sposób na zapobieganie wadom postawy i kręgosłupa.
Prosta choreografia stanowi wspaniałe ćwiczenie dla rozwoju możliwości mózgu dziecka, odnajdowania się w przestrzeni i umiejętności koncentracji i zapamiętywania.
Muzyka klasyczna powoduje uwrażliwienie dziecka, rozwija jego muzykalność i poczucie rytmu.
Zajęcia baletu dla najmłodszych uspokajają, uczą dyscypliny i pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać.

INSTRUKTOR

 

 

Aleksandra Bilgic

Urodzona w Polsce, w mieście Chełm (woj. lubelskie). Po ukończeniu wyższych studiów magisterskich na wydziale filologii germańskiej wyjechała do Irlandii, gdzie pracowała jako tancerka (taniec współczesny, neo-klasyczny) w Niezależnym Teatrze Tańca Współczesnego pod dyrekcją Veroniki Sardiko, występując w teatrach w Irlandii oraz w teatralnych tour po Europie (Portugalia, Szwajcaria) w latach 2015-2019.

W 2020 przeprowadziła się do Estonii gdzie pracowała jako nauczyciel baletu, choreograf i trener w klubach gimnastyki artystycznej  oraz akrobatyki (Reprezentacja Estonii). Prowadziła własne studio tańca scenicznego i aktorstwa dla dzieci oraz dorosłych w Tallinie. Zakończyła letnie kursy w Narodowej Operze Estonii (2018, 2019, 2021). Ukończyła program 4 klasy baletowej po metodyce Vaganova w Akademii Baletu Mariny Chirkovey w Tallinie. Pobierała lekcje i uczestniczyła w warsztatach u baletmistrzów: Sergiej Upkin (Narodowa Opera Estonii), Viki Bromberg Psihoyos (New York City Ballet), Marina Chirkova (Teatr Maryjski, ex prima balerina Narodowej Opery Estonii), Fabrice Edelmann (technika Nacho Duato), Joan Kunsch (Nutmeg Ballet), Andrey Ostapenko (Ballet Moskva), Sharon Vandermerve (Johannesburg), Martin Lindinger (Scottish Ballet), Susan Jaffe (American Ballet Theater).

Występowała w spektaklach tanecznych (The Watchmaker, Cindirella Dreamland), w programie telewizyjnym (Ireland’s Got Talent), filmach krótkometrażowych, uczestniczka warsztatów z reżyserami teatralnymi Micheal Keegan-Dolan (Irlandia), Sergej Fedotov (Rosja), uczestniczka kursów aktorstwa u Aleksandra Iwaszkiewicza i Dmitra Kosyakova (Rosyjski Teatr Estonii). Zakończyła kurs trenerski w Związku Gimnastyki Estonii. 

10 lat doświadczenia scenicznego, a od 2 lat nieprzerwanie nauczyciel baletu, tańca i gimnastyki artystycznej.

Termin zajęć: wtorki, godz. 17:30-18:30

Dołącz do nas!